Kupa e Kosovës, gjysmëfinalet

Kupa e Kosovës, gjysmëfinalet

Feronikeli dhe Trepça 89 do të përballën në finalën e Kupës së Kosovës pasi në gjysmëfinale eleminuan Ballkanin, përkatësisht Vëllaznimin. Në fakt sot u zhvilluan takimet e dyta gjysmëfinale në të cilat u arritën këto rezultate:  Feronikeli- Ballkani   2:0 dhe Trepça 89- Vëllaznimi    0:1, por Trepca 89 kaloi tutje pasi kishte fituar 4 me 0 ndeshjën e parë të zhvilluar në Gjakovë. Në vazhdim do të shohim kronikat nga këto përballje./21Media