Feronikeli 5:0 Ferizaj

Feronikeli 5:0 Ferizaj

Sot u zhvillua ndeshja e xhiros së 7-të, në kuadër të Ipko Superliges së Kosovës në Futboll, ndërmjet Feronikelit dhe Ferizaj.

Takimi përfundoi me rezultat të thellë 5:0 në favor të Feronikelit.

Në pjesa e parë, Rexha shënoi dy herë edhe Hoti gjeti rrjetën në këtë pjesë. Ndërsa, në pjesën e dytë Haxhi Neziraj shënoi dy gola për t’i dhënë fund ndeshjes.

Feronikeli ruan vendin e parë në tabelë, ndërsa Ferizaji gjendet në pozitën e 10-të./21Media