Datë e veçantë për Venesën

Datë e veçantë për Venesën

Sot në familjen e këngëtares së njohur kosovare, Aida Docit ka arsye për festë. Motra e Aidës, Venesa sot feston ditëlindjen, shkruan rtv21.tv

Venesa, e cila para një jave solli projektin e saj të parë sot i mbushi 14 vjet.

Venesa është lindur më 17 shtator të vitit 2005. Ajo jeton dhe vepron në Prishtinë. Në vitin 2018, Venesa ka publikuar albumin “Cover”.

Venesa numëron mijëra klikime në cover-ët e këngëve si: “Baresha”,  “Gabim” , “Aramam”, “Bon bon”, “Tradhtarë” e shumë këngë tjera të njohura.

Më 10 shtator, Venesa publikoi projektin “Çok Kötüymüşsün”. Kënga është ripërpunim i këngës “Çok Kötüymüşsün” e këngëtarit të njohur turk, Huseyin Kagat./21Media