Urimi emocionues i këngëtarit për të birin e tij

Urimi emocionues i këngëtarit për të birin e tij

Sot në familjen e këngëtarit të muzikës popullore Shaqir Cërvadiku ka festë. Djali i tij ka ditëlindjen de mbush 22 vjet. E pa dyshim që këngëtari e ka uruar edhe përmes rrjeteve sociale duke zjgedhur fjalët më të mira për të. Vali sot është nji ditë veqantë per mue e familjen tonë. Para 22 e viteve erdhe dhuratë nga zoti ne kët botë per ti dhanë kuptimin ma të bukur jetës sonë.Tash u burrnove dhe na ban krenar me sukseset në studime ,dashuninë për familjen dhe sjelljet tua ndaj gjithë njerzëve.Uroj që Zoti i madh të dhuroj shëndet,suksese e gjithë te mirat e kësaj bote. I bafsh 100 vite te lumtura.Ty dhe vajzat ju dua sa gjithë botën.Babi yt.”, ka shkruar ai në Facebook, përcjell rtv21.tv

Ndryshe, Shaqir Cërvadiku jeton në Belgjikë por që shpesh vjen edhe në Kosovë ku zhvillon karrierën e tij artisitke./21Media

shaqa