Federata e Futbollit të Kosovës ka mbajtur mbledhje e komitetit ekzekutiv ku edhe ka marrë disa vendime të rëndësishme.

FFK ka vendosur që të mbyll Ligën e Parë dhe të dytë, duke vendosur gjithashtu që asnjë skuadër të mos bie nga liga.

Gjithashtu FFK ka marrë vendim që edhe sezoni i futsallit të vazhdoj dhe të luhet direk në play-off, gjë që pritet të ndodh gjatë muajit të qershorit.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar kryetari i klubit të Mabetex Prishtina, Fatos Dili në një njoftim në rrjetin social “Facebook”.

ZYRTARE: Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka vendosur që Superliga e Kosovës në Futsall të…

Gepostet von Fatos Dili am Mittwoch, 27. Mai 2020