Filloi ndeshja Argjentinë-Brazil

 

Në stadiumin ”Marakana” të Rio de Jeneiros, filloi ndeshja finale e Kupës së Amerikës ndërmjet Argjentinës dhe Brazilit.

Të dy kombëtaret e synojnë këtë trofe dhe vijnë shumë të motivuara duke e ditur dhe rivalitetin e madhe ndërmjet tyre.

Barazili vjen në këtë finale me dy mungesa. Për shkak të lëndimit mungon mbrojtësi Felipe, kurse i pezulluar për shkak të kartonit të kuq është sulmuesi Gabriel Jesus.

Nga ana tjetër, Argjentina e udhëhequr nga kapiteni Lionel Messi është e kompletuar me të gjithë skuadrën.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button