Mungojnë Muriqi dhe Zeneli

Mungojnë Muriqi dhe Zeneli

Filloi ndeshja mes Kosovës dhe Çekisë në stadiumin e Viktoria Plzen “Doosan Arena”. Tek Dardanët mungon Muriqi e Shala. Në qendër të sulmit në vend të yllit të Fenerbahçes, Vedat Muriqi, do të luajë Atdhe Nuhiu.

Ndeshja e parë mes Kosovës dhe Çekisë e zhvilluar në Prishtinë kishte përfunduar me fitoren e Kosovës me rezultat 2:1./21Media