Ka filluar ndeshja e Kombëtares së Kosovës  me Malin e Zi. Kjo ndeshje po zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. dhe po transmetohet drejtpërdrejt në RTV21.

Pas barazimit dhe fitores me Rumaninë, Kombëtarja jonë është e frymëzuar për një tjetër sukses. Fitorja me Malin e Zi me shumë mundësi na dërgon në Evropian.

Ndeshja i takon Grupit 8 të fazës së dytë kualifikuese. Ndeshja po transmetohet drejtpërdrejt në RTV21./21Media