"Dardanët" kërkojnë fitore

“Dardanët” kërkojnë fitore

Porsa filloi ndeshja e Kombëtares së Kosovës ndaj Malit të Zi, e cila po luhet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

Nga stadiumi “Fadil Vokrri”, kombëtarja jonë do të kërkojë fitore.

Ndërkohë, Kombëtarja e Kosovës po luan me me sistemin 4-2-3-1, shkruan rtv21.tv

Kosova me një fitore të mundshme sonte do të mbante gjallë shpresat për një kualifikim të mundshëm.

Kujtojmë që ndeshja e parë e zhvilluar në Mal të Zi ka përfunduar me rezultat 1:1.

Kosova rënditet e treta më Grupin A me 8 pikë, 4 më pak se dy liderët e grupit, Çekia dhe Anglia./21Media