Ekipet madriliene ndeshen për titullin e kampionit

Ekipet madriliene ndeshen për titullin e kampionit

Fituesi i Ligës së Kampionëve, Real Madrid dhe fituesi i Ligës së Evropës Atletico Madrid sonte ndeshen për Supërkupën e UEFA-s.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin A. Le Coq Arena në kryeqytetin e Estonisë, Talin, ndërsa refer do të jetë polaku Szymon Marciniak shkruan rtv21.tv.

Kjo do të jetë kupa e fundit që vlen për edicionin 2017-2018, para se të nisë edicioni i ri 2018-2019, që në disa liga veçse ka nisur./21Media