Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Fillon “lufta” ​Hungari-Francë

1 min read

 

Ka filluar ndeshja e Grupit F për “Euro 2020” mes Hungarisë dhe Francës, ndeshje kjo që po zhvillohet në stadiumin “Puskas Arena” të Budapestit, përplot me tifozë.

Francës i duhet fitorja për ta siguruar kualifikimin në fazën e eliminatorëve, kurse Hungaria shpreson që të befasojë Kampionin e Botës, pasi që e ka avantazhin si vendas.

Momentalisht, në “Grupin e Vdekjes”, Franca zë vendin e dytë në tabelë me tre pikë, krahas Hungarisë që gjendet në pozitën e fundit me zero pikë.