Në Kuvendin e Kosovës ka filluar seanca, ku pritet të mbahen dy interpelanca të kryeministrit Avdullah Hoti.

Interpelancat, me kërkesë të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, janë lidhur me “përfshirjen dhe ndarjen e liqenit të Ujmanit me Serbinë në dokumentin e zotimeve të 4 shtatorit 2020” dhe “për të pagjeturit”./21Media