Fiorentina pas Rodriguesit

Fiorentina pas Rodriguesit

Fiorentina ka përgatitur ofertën e parë për mesfushorin e Manchester United, Frederico Rodrigues.

Gjigantët e Italisë dëshirojnë të ofrojnë 30 milionë euro për brazilianin.

“Djajtë e Kuq” kërkojnë 59 milionë euro, çmim i cili është shumë i lartë për klubin italian.

Braziliani nuk është i dëshiruar në “Old Trafford” dhe është i gatshëm për t’u larguar para mbylljes së afatit kalimtar.

Fred ende nuk ka luajtur në sezonin 2019-20.