Shanset për të fituar çmim të madh janë 1 në 302 milionë

Shanset për të fituar çmim të madh janë 1 në 302 milionë

Një person me fat në Kaliforni u bë me 530 milionë dollarë, pasi fitoi çmimin e shtatë më të madh të “Mega Millions”.

Numrat e faturuar të biletës përputheshin me të gjithë gjashtë numrat e qëlluar në natën e së premtes, transmeton rtv21.tv.

Numrat ishin 17, 19, 27, 40 dhe 68. “Ari Mega Ball” ishte një 2, deklaruan zyrtarët e konkursit.

Megjithatë, fituesi nuk ka shkuar akoma për të kërkuar çmimin.

Bileta fituese u shit në Sorrento Deli Mart, në afërsi të Torrey Pines Golf Course në Kaliforni. Ky është fituesi më i madh që nga çmim i parë nga tetori i kaluar, kur fituan një miliardë dollarë. Është çmimi i shtatë më i madh në historinë e lotarisë, raporton CNN.

44 shtete marrin pjesë në lotari “Mega Millions”, përveç Uashingtonit D.C dhe Ishujve Virgjër të Shteteve të Bashkuara. Shanset për të fituar çmim të madh janë 1 në rreth 302 milionë./21Media