Aktorët Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi dje janë bërë prindër për herë të parë. Dashuria e tyre është bekuar me një vajzë që e pagëzuan me emrin Emi.

Pas lindjes së vajzës, Jonida publikoi një imazh të ëmbël, teksa shkroi se ende nuk po mund t’i ndal lotët. Aktorja përmes këtij postimi falënderoi Zotin që i ka bekuar me dhuratën më të mirë në jetë.

“Nuk më pushojnë akoma lotët e lumturisë! Totalisht dashuri e një tjetër dimensioni. Një jetë e re, tashmë dedikuar ty e vogla ime. EMI jonë[…]Faleminderit Zot për këtë mrekulli ndjesi me të cilën më bekove” , ka shkruar ndër të tjera Jonida në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Nuk me pushojne akoma lotet e lumturise! Totalisht dashuri e nje tjeter dimensioni! Nje jete e re, tashme dedikuar ty e vogla ime, EMI jone @besnikkrapi ❤️ Isha shume me fat qe gjate gjithe shtatezanise u ndoqa dhe solla ne jete kete mrekulli tek @spitalihygeiatirane, me kushtet dhe stafin me te mire dhe pike! Mirenjohje🙏🏻 U ndoqa nga doktoresha me e mire e Hygeas dhe ne bote☺️ qe ma ka bere te lehte e te bukur cdo etap te kesaj periudhe, Kristina Kosta.Doktoreshe Kristina, je fantastike, si mjeke dhe si njeri❤️ Faleminderit Aferdita, Moza e te gjithe doktoreshat,mamite e ketij spitali, qe me ndihmuan ne lindjen natyrale. Por mbi gjithcka FALEMINDERIT ZOT per kete mrekulli ndjesi me te cilen me bekove🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

A post shared by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial) on

Kujtojmë se, aktorët u martuan në shtator të 2019-tës në një ceremoni përallore, ku të pranishëm ishin shumë artistë dhe fytyra tjera publike./21Media