Thaçi mban fjalimin, opozita e bojkoton atë

Thaçi mban fjalimin, opozita e bojkoton atë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po mban fjalimin vjetor para deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Fjalimin e tij e kanë bojkotuar deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ata të Lëvizjes Vetëvendosje.

Në seancë janë prezent deputetët e koalicionit PDK-AAK-Nisma si dhe kabineti qeveritar me në krye kryeministrin Ramush Haradinaj.