Loxha mposht Rusen Vita Maidanik

Loxha mposht Rusen Vita Maidanik

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë në kuadër të kampionatit Europian të Judos për Junior që po mbahet në Finlandë.

Loxha në ndeshjen për vendin e tretë e mposhti Rusen Vita Maidanik, në kategorinë -57 kg.

Ajo në kuadër të këtij kampionati zhvilloi 5 ndeshje, duke fituar katër dhe humbur një./21Media