Flamurtari 0:0 Drenica

Flamurtari 0:0 Drenica

Drenica ka regjistruar barazimin e tretë radhazi dhe të pestin për këtë edicion, nga dhjetë ndeshjet të zhvilluara.

‘Kuqezinjtë’ kanë marrë një tjetër pikë të rëndësishme në kryeqytet, teksa në udhëtim te Flamurtari luajti pa gola 0-0. Megjithëse ndeshja u mbyll pa gola, dy skuadrat kishin raste të shumta për shënim.

Me këtë pikë Drenica tejkalon Trepçën ’89 në renditjen, me 11 pikë të grumbulluara, ndërkohë Flamurtari mbetet në zonën e rrezikshme, me nëntë pikë.