Superliga e Kosovës në Futboll

Superliga e Kosovës në Futboll

Sot u zhvillua ndeshja e Superligës në mes të KF Flamurtarit dhe Trepçës.

Nga kjo ndeshje, prishtinasit dolën fitimtarë me rezultatin 4 me 3.

Edhe pas kësaj fitore Flamurtari gjendet në vendin e 9të në tabelë me 19 pikë, megjithëse ka një lojë më pak të zhvilluar.

Trepça në anën tjetër mban vendin e 6të me 24 pikë të grumbulluara.

Nga pesë ndeshjet e fundit, Flamurtari ka arrritur tre fitore, një barazim dhe një humbje, ndërsa Trepça ka vetëm një fitore, një barazim dhe tre humbje./21Media