Forbes tregon 5 këngëtaret më të pasura në botë

Listës i prinë Rihanna

Forbes ka emëruar Rihannen muzikanten më pasur femër në botë. Vlera e pasurisë së këngëtares është afërsisht 600 milionë dollarë, e akumuluar nga karriera e saj muzikore dhe e mbështetur nga linjat e saj të modës dhe bukurisë, përcjell rtv21. tv

Lajmi vjen pasi marka luksoze franceze LVMH konfirmoi se do të nisë linjën e saj të modës Fenty, duke e bërë Rihannen e parë të ngjyrës për të udhëhequr një shtëpi modës LVMH.

Lista e Forbes pasohet nga Madona me 570 milionë, Celine Dion me 450 milionë, Beynce dhe Barbara Sterisand me 400 milonë, Taylor Swift me 360 milionë./21Media

Back to top button