Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Juventusit dhe Lyonit. Juventus ka humbur ndeshjen e parë në udhëtim te Olympique Lyon me rezultat minimal 1-0.

Zonja e Vjetër që është edhe njëra nga skuadrat favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve ka një mision të vështirë para vetës.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Sczesny, Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Bentacur, Pjanic, Rabiot, Bernardeschi, Higuain, Ronaldo.

Lyon: Lopes, Denayer, Marcelo, Marcal, Dubois, Cornet, Caquert, Guimares, Aouar, Ekambi, Depay.