Sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve luhet ndeshja finale, ku do të shpallet edhe kampioni

Sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve luhet ndeshja finale, ku do të shpallet edhe kampioni

Ka gjysmë ore deri sa të fillojë ndeshja, dhe formacionet zyrtare janë publikuar, ato janë si në vazhdim, shkruan rtv21.tv.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos; Isco, Benzema, Ronaldo.
Zëvendësues: Casilla, Nacho, Bale, Kovacic, Asensio, Morata, Danilo.

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Dani Alves, Dybala, Mandzukic; Higuain.
Zëvendësues: Neto, Lichtsteiner, Benatia, Cuadrado, Marchisio, Lemina, Asamoah./21Media