City dhe Liverpool fillon në ora 17:30

City dhe Liverpool fillon në ora 17:30

Sot Liverpool do ta pres Manchester City në “Anfield”, në kuadër të javës së 12-të në Premier Ligë. Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes.

Këtë sezon Liverpooli në njëmbëdhjetë ndeshja ka dhjetë fitore dhe një barazim, ndërsa City në njëmbëdhjetë ndeshje ka dy humbje dhe një barazim.

Këto janë formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Salah, Firmino, Mane.

Man City: Bravo, Walker, Stones, Fernandinho, Angelino, Rodri, Gundogan, De Bruyne, Bernardo Silva, Sterling, Aguero.

Ndeshja ndërmjet Manchester City dhe Liverpool do të luhet sot, në ora 17:30./21Media