Napoli-Milan është kryendeshja e javës së tetë në Serie A, e cila nis sonte nga ora 20:45.

Kuqezinjtë do të luajnë në këtë takim pas barazimit 2-2 në shtëpi përballë Veronas dhe do të tentojnë të rimarrin vendin e parë. Ndërsa, Napoli në kuotën e 17 pikëve, do të tentojë të arrijë në rënditje, pikërisht, Milanin.

Formacionet zyrtare:

NAPOLI – Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Bakayoko, Fabian Ruiz; Politano, Lozano, Insigne; Mertens.

MILAN – Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessié, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic.