Këto janë formacionet për ndeshjen Francë-Shqipëri

Këto janë formacionet për ndeshjen Francë-Shqipëri

Sot, nga ora 20:45, në stadiumin Stade de France, do të zhvillohet ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Nga UEFA janë publikuar formacionet zyrtare për të dy ekipet:

Kombëtarja shqiptare në kuadër të këtyre kualifikimeve ka zhvilluar katër ndeshje, prej të cilave dy i ka fituar dhe dy i ka humbur. Ndërsa nga ana tjetër Franca ka tri fitore dhe një humbje./21Media