Kto janë formacionet për ndeshjen Kosovë- Çeki

Kto janë formacionet për ndeshjen Kosovë- Çeki

Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Çekisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

Nga UEFA janë publikuar formacionet zyrtare për të dy ekipet:

Për Kosovën kjo është ndeshja e katërt në kuadër të këtyre kualifikimeve, ndërsa ndeshjen e radhës e ka me Anglinë me 10 shtator.

Kosova në këto ndeshje, përballet me pesë mungesa shumë të mëdha, si Arbër Zenelin, Milot Rashicën, Hekuran Kryeziun, Herolind Shalën dhe Benjamin Kolollin. /21Media