Një nga ndeshjet më interesante të Ligës së Kombeve do të zhvillohet sonte, ku Portugalia pret Francën.

Të dy kombëtaret pas katër ndeshjeve kanë arritur të marrin nga 10 pikë dhe ndeshja e sotme mund të vlejë me vendin e parë në grup.

Te Portugalia nga minuta e parë luan Cristiano Ronaldo,  cili do të përkrahet nga Joao Felix dhe Bernardo Silva.

Portugalia: Rui Patrício; Cancelo, Fonte, Rúben Dias, Guerreiro; Ëilliam Carvalho, Danilo, Bruno Fernandes; Bernardo Silva, Joao Félix, Cristiano

Franca: Lloris; Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández; Rabiot, Kanté, Pogba, Coman; Martial, Griezmann