Pas pak minutash do të nis ndeshja West Ham United – Manchester City, që e hap xhiron në Premierligë.

Takimi do të zhvillohet në  ‘Olympic Stadium’ dhe fillon nga ora 13:30.

Tashmë të dy skuadrat kanë bërë zyrtare formacionet.