Foshnja 6 muajshe dhe nëna e saj u shpëtuan nga rrënojat 29 orë pas tërmetit (FOTO)

30-vjeçarja Hülya Yılmaz dhe foshnja e saj 6-muajshe, Ayşe Vera Yılmaz u shpëtuan 29 orë pasi qëndruan në rrënojat e ndërtesës, e cila u shemb në tërmetin me epiqendër Kahramanmaraş që preku 10 provinca në distriktin Odabaşı të Hatay.
Ekipet që kryenin operacionet e kërkim-shpëtimit në rrënojat e banesës. Zekiye Kırat në rrugën Uğur Mumcu në rrethin Odabaşı të rrethit Antakya dëgjuan një zë që vinte nga rrënojat, raportojnë mediat turke.
Nëna Yılmaz dhe foshnja e saj u dërguan në spital për trajtim. Përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë në zonë./21Media


 

Back to top button