Kur Teuta Sahatqija ishte nuse

Kur Teuta Sahatqija ishte nuse

Teuta Sahatqija ka kohë që jeton në New York, kjo pasi që atje ajo mban postin e Konsulltes së Kosovës në këtë vend.

Jemi mësuar që atë gjithmonë ta shohim në kostume serioze e paraqitje elegante. Por shumë kush do të ishte kurioz për të parë se si është dukur ajo në ditën më të rëndësishme të jetës së saj, kur u martua me Dukagjin Sahatqiun para më shumë se 30 viteve, shkruan rtv21.tv

Në rrjetet sociale qarkullojnë fotografi nga dasma e saj. Teuta kishte veshur një vello e cila ishte në modë për kohën.

Çifti Sahatqija kanë katër fëmijë, vajzat Hanën, Zanën dhe dy djemtë Lekën dhe Blendin./21Media