Modeli i ri do të jetë me motor turbo-dizel

Modeli i ri do të jetë me motor turbo-dizel

Kompania Peugeot po përgatit prezantimin e modelit të rifreskuar 308, ndërsa tash në internet kanë dalë edhe fotografitë e para zyrtare, të cilat zbulojnë dukjen e tij.

Pritet që modeli i ri do të jetë me motor turbo-dizel, 1,5 litra BlueHDI në versionet 100 dhe 120 kuaj fuqi.

Modeli i ri do të arrijë në qershor, ndërsa nëse në të njëjtën kohë do të paraqitet edhe versioni GTI, tash për tash nuk dihet./21Media