Dy fotografi të Princit George janë publikuar për të shënuar ditëlindjen e tij të shtatë këtë të mërkurë.

Në të dy fotot, të marra nga nëna e tij Dukesha e Kembrixhit, mbreti i ardhshëm ndez një buzëqeshje pa dhëmbë në kamera.

Ajo fotografoi djalin e saj në fillim të këtij muaji dhe fotot ka të ngjarë të jenë realizuar në shtëpinë e tyre në Norfolk, transmeton rtv21.tv.

Në njërën prej fotografive, George është i veshur me një këmishë të gjelbër të errët dhe në tjetrën ai ka të veshur me një maicë me një model kamuflimi.

Princi është stërnipi i Mbretëreshës. Ai do të jetë monarku i 43-të, pasi William mori kurorën e Anglisë në 1066 nëse, siç pritet, ai vijon si mbret nga gjyshi i tij, Princi i Uellsit, dhe më pas babai i tij, Duka i Kembrixhit.

Princi George u fotografua disa herë gjatë izolimit për shkak te pandemisë me motrën dhe vëllain e tij, pasi ata duartrokisnin punëtorët e shëndetit dhe kujdesit.

Princi George i Kembrixhit u lind më 22 korrik të vitit 2013./21Media