Kazakët e pasur në Astana do të kenë mundësi të jetojnë në një lagje, e cila bart emër shqiptar.  Fshati “Saranda” është ide dhe vizion e biznesmenit të njohur shqiptar, Behgjet Pacolli.

“Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!”, njoftoi Pacolli përmes një postimi në rrjetet sociale ku edhe ka publikuar imazhe nga kjo lagje./21Media

 

Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku…

Gepostet von Behgjet Pacolli am Dienstag, 13. Oktober 2020