Thaçi: FSK, ushtri moderne dhe e përgatitur nga shtetet partnere

Thaçi: FSK, ushtri moderne dhe e përgatitur nga shtetet partnere

Presidenti Hashim Thaçi, priti në takim ekipin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, i cili mori Medaljen e Argjendtë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol” në Britaninë e Madhe. Presidenti Thaçi theksoi se FSK-ja është ushtri moderne dhe e përgatitur nga shtetet partnere të Kosovës./21Media