Tre persona mbijetuan

Tre persona mbijetuan

Nëntëdhjetë migrantë kanë vdekur pasi anija e tyre është fundosur në Detin Mesdhe

Tre të mbijetuar thanë se shumica e atyre që u mbytën ishin shtetas pakistanezë, transmeton rtv21.tv.

Libia ka qenë për vite me radhë një rrugë kryesore tranziti për emigrantët që përpiqen të arrijnë në Evropën Jugore nga deti.

BE bëri një marrëveshje me rojet bregdetare libiane vitin e kaluar për të ndihmuar në kapjen e emigrantëve dhe kthimin e tyre në Libi./21Media