Përurimi do bëhet më 28 nëntor

Përurimi do bëhet më 28 nëntor

Në nëntor të këtij viti Fushë Kosova do të pasurohet me shtatoren, e Komandantit Legjendar Adem Jasharit.

Përurimi i shtatores do të bëhet më 28 nëntor në përvejtorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë si dhe ditëlindjen e komandat Adem Jasharit, shkruan rtv21.tv.

Shtatorja e cila është e dedikuar për në sheshin “Adem Jashari” në Fushë Kosovë, është në proces të modelimit artistik te Ateleja e Skulptures Monumentale Agon Qosa, lartësia e saj është tri metra e 10 centimetra. /21Media