Drenica kthehet te fitorja, mund Trepçën 89 2:1.-Gjilani arrin fitoren e dytë radhazi, mund Besën

Drenica kthehet te fitorja, mund Trepçën 89 2:1.-Gjilani arrin fitoren e dytë radhazi, mund Besën

Sot janë zhvilluar tri takime të xhiros së 9-të të Superligës së Kosovës në Futboll dhe janë arritur këto rezultate:
Ballkani- Prishtina 2:1
Drenica- Trepça 89 2:1 dhe
Gjilan- Besa 1:0.
Pas kësaj fitoreje, Ballkani e përforcon edhe më tej pozitën e liderit.
Dje janë zhvilluar dy takime, Feronikeli e ka mundur Llapin 1:0, me të njëjtin rezultat ka fituar edhe Drita në udhëtim te Arbëria.
Ndjekim kronikën me tri ndeshjet e ditës së sotme. (E pergaditi- Bajram SHALA)./21Media