Kupa e Kosovës: Trepça 89 mund bindshëm Ferizajn, kualifikohet në çerekfinale

Kupa e Kosovës: Trepça 89 mund bindshëm Ferizajn, kualifikohet në çerekfinale

Sot janë zhvilluar 4 ndeshje të rundit të të tretë të Kupës së Kosovës në Futboll dhe janë arritur këto rezultate: Arbëria- Feronikeli 0:4, Istogu- Gjilani 2:0, Trepça 89- Ferizaj 4:0 dhe A&N – Flamurtari 1:0. Ndeshja e fundit e këtij rundi zhvillohet të enjten, përballën: Dukagjini e 2 Korriku. Në vijim do të ndjekim kronikën që pasqyron fitoret Feronikelit ndaj Arbërisë dhe Trepçës 89 ndaj Ferizajt.(E pergaditi- Bajram SHALA)./21Media