Futboll: Ligue 1, xhiroja e tretë PSG- OM, me 5 karton të kuq

Futboll: Ligue 1, xhiroja e tretë PSG- OM, me 5 karton të kuq

Në rubrikën e sportit do të ndjekim kronikat nga futbolli evropian, përkatësisht nga Liga spanjolle dhe ajo franceze. Në elitën e futbollit francez veçohet derbi i zjarrtë ndërmjet Parisit e Marsjeës, kurse në Spanjë derbli lokal Valencia- Levante.(E pergaditi-Bajram SHALA)./21Media