Sot janë zhvilluar tri takime të xhiros së 21-të të Superligës së Kosovës në Futboll dhe janë arritur këto rezutlate:
Prishtina- Drita 2:0
Gjilani- Ballkani 1:1 dhe
Trepça 89- Llapi 1:0.
Pas takimeve të sotme, Ballkani tashmë është lider i vetëm i tabelës, me 45 pikë, Drita në vendin e dytë ka 44 pikë, kurse Prishtina e treat ka 41 pikë.
Nesër zhvillohën dy takimet e fundit të kësaj xhiroje, përballën:
Feronikeli- Drenica dheBesa- Arbëra./21Media