Tri skuadra në kërkim të vendit të dytë, tri për t’i ikur rënies në Ligën e Parë

Tri skuadra në kërkim të vendit të dytë, tri për t’i ikur rënies në Ligën e Parë

 Të dielën me takimet e xhiros së 33-të, përkatësisht të fundit do të përfundoj sezoni 2019-2020 i Superligës së futbollit.

Çiftet e xhiros së fundit janë:

Ballkani- Drita,

Flamurtari- Gjilani,

Trepca 89- Prishtina,

Ferizaj- Feronikeli

Drenica- Dukagjini dhe

Vushtrria- Llapi.

Të gjitha takimet nisin në orën 17:00, kurse në vijim do të ndjekim një kronikë që jep detaje në lidhje me plasmanin përfundimtar dhe përcaktimin e skuadrave që do të luajnë në Evropë e që do të largohen nga Superliga.(E pergaditri- Bajram SHALA)./21Media