Futboll: Superliga, xhiroja e 35-të

1 min read

Fundjava sjellë takimet e xhiros së 35-të të Superligës së Kosovës në Futboll në të cilat do të kemi këto përballje:

Ulpiana – Feronikeli

Prishtina- Drita

Dukagjini- Llapi

Gjilani- Malisheva dhe

Drenica- Ballkani.

Tashmë është konfirmuar se klubi I Ballkanit është kampion i edicionit 2021-2022, kurse nga Superliga do të largohën Ulpiana e Feronikeli.