Ipko Superliga e Kosovës në futboll

Ipko Superliga e Kosovës në futboll

Me ndeshjen Vushtrria – Drita 2 me 3 , filloj xhiroja e 19-të  e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Të shtunën përballen :  LLapi – Feronikeli dhe Drenica -Prishtina , ndërsa të dielen Ballkani – Ferizaj , Gjilani – Flamurtari dhe Trepça’89-Dukagjni. Të gjitha takimet nisin në orën 13:00 .(E pergaditi- Tomor GRABOVCI)/21Media