Milani ka dhënë një lajm të mirë. Klubi ka konfirmuar se Gianluigi Donnarumma, Jens Petter Hauge dhe Matteo Gabbia janë sërish të gatshëm pas testit negativ për COVID-19.

Portieri dhe sulmuesi dolën pozitiv të hënën, duke humbur barazimin 3-3 me Romën dhe fitoren 3-0 në Europa League kundër Sparta Pragës.