Galatasaray është duke përgatitur një ofertë për sulmuesin e Liverpoolit, Xherdan Shaqirin.

Sipas asaj që raportojnë mediat turke, trajneri i skuadrës, Fatih Terim e sheh Shaqirin si transferimin ideal për skuadrën nëse atë e fitojnë titullin këtë stinor.

Shaqiri është duke kërkuar minuta më shumë dhe Liverpool nuk i siguron një gjë të tillë, duke parë edhe konkurrencën e madhe tek “The Reds”.

Galatasaray do të mundohet që së pari ta huazojë sulmuesin shqiptar, ndërsa më pas ta blejë kartonin e plotë të tij.

Shaqiri është pjesë e Liverpoolit tash e dy sezone, ndërsa edhe Liverpool ka vendosur që atë ta vë në shitje gjatë afatit kalimtar të janarit