Gashi: Albumi im i parë vjen…

Gashi: Albumi im i parë vjen…

Rep-artisti i mirënjohur shqiptar, Gashi, më 20 shtator do të publikojë albumin e tij të parë.

Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, reperi ka treguar për vëshirësitë që ka kaluar për të arritur në pikën që është sot.

Zakonisht e urrej të bëjë shkrime të gjata … kështu që më vjen keq paraprakisht … por thjesht dua të them që kanë kaluar 10 vjet që kam kaluar aq shumë sa për të arritur këtu … nënshkrova u rrëzova .. nënshkrova përsëri … njerëzit kishin mbyllur dyert për mua … hodhën baltë në emrin tim por unë vazhdoja… albumi im i parë vjen… prindërit e mi nuk flisnin anglisht, por gjetën një mënyrë për të më çuar në Amerikë … tani është koha që unë t’i çoj ato në “ëndrrën Amerikane” … si fëmijë, unë gjithmonë ëndërroja për të gjitha këto që po ndodhin…gjëja më e mirë që bëra, nuk u dorëzova”, ka shkruar Gashi krahas fotografisë së publikuar.

Ndryshe, publikimin e albumit të tij po e presin me padurim fansat e shumtë të reperit që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës./21Media