Kreshnik Gashi nga kallxo.com, ka komentuar deklaratën e ish-deputetit dhe këngëtarit Labinot Tahiri, i cili ditë më parë deklaroi se virusi është “rrenë”.

“Përgjigjen për këtë deklaratë të tij, i kisha thënë shko në Klinikën Infektive dhe shihi njerëzit që s’janë tu mujtë me u ngi frymë për shkak të virusit sepse janë më oksigjeno-terapi dhe s’po munden me ngi organizimin frymë. Vetëm atëherë mundet me thënë që ka apo s’ka virus”, deklaroi Gashi në “Click” në RTV21./21Media