Sediuk njihet si një gazetar provokativ

Sediuk njihet si një gazetar provokativ

Autori i shumë skandaleve në botën e showbizit, Vitalii Sediuk, një të tillë e bëri në natën finale të Eurovisionit 2017, ku gjatë një performance ai doli në skenë me flamurin australian dhe zbuloi të pasmet e tij.

Ai po mbahet në paraburgim 72 orësh në Ukrainë, ndërsa rrezikon burg ose lirim me pagesë, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Për këtë incident kanë reaguar edhe politikanët ukrainas, ku kanë kërkuar falje për sjelljet e Sediuk./21Media