Gerard Pique flet për herë të parë për ndryshimet në jetën e tij: Tani jam i lirë

Gerard Pique flet për herë të parë për ndryshimet në jetën e tij: Tani jam i lirë

Gerard Pique theu heshtjen. Tani që është në prag të një jete të re me të dashurën e tij të re Clara Chía dhe i ka dhënë fund karrierës së tij futbollistike, katalanasi është i gatshëm t’i përkushtohet dhe të shijojë lirinë e tij.
“Tani jam i lirë të them, nuk është më ajo që duhet të jesh pëllumb dhe të përgjigjesh çfarë duhet,” tha ai në një intervistë me Ibai Llanos në kanalin e tij Twitch.
“Nuk kam folur për një kohë të gjatë, mendoj se hera e fundit ishte muaj më parë, në Camp Nou mbajta një fjalim të vogël, por nuk kam folur me shtypin për muaj të tërë”, tha ai.
Pique, i cili tha se ishte “shumë mirë”, theksoi se tani e tutje do të ketë kohë për të bërë shumë gjëra që dëshiron, përcjell portali rtv21.tv
Unë e kam shijuar vërtet karrierën time futbollistike, por tani duke pasur lirinë për të mos u stërvitur çdo ditë apo i zënë me lojëra në fundjavë, do të më japë mundësinë të fokusohem në shumë gjëra të tjera që dua të bëj”, tha ai.
“Unë i jam përkushtuar kësaj: të shtrydh çdo ditë të jetës sime sikur të ishte e fundit, sepse po e kaloja në kulm. Dhe shpresoj, tani që kam dalë në pension, të vazhdoj të jetoj në këtë mënyrë”, tha ai.
Sipas mbrojtësit, si njerëz “duhet të dalim për drekë dhe darkë, për të pasur një jetë shoqërore, për të festuar”, tha ai.
“Gjithçka ka një ekuilibër në jetë, unë kam bërë një karrierë gati 20 vjeçare dhe jam kujdesur për veten time që të jem aty.”, u shpreh ai.
Atyre që e kanë kritikuar gjithmonë stilin e tij të jetesës, sportisti u bën të ditur se “do të vazhdoj ta bëj”, madje duke ditur “pasojat”.
“Unë jam i tillë, por e kam njohur… Ka njerëz që duan të bëjnë gjithçka në mënyrë perfekte dhe ka njerëz që janë të ndryshëm. Më pëlqen të luaj deri në kufi, rregullat janë të tilla”, siguroi ai.
Pavarësisht divorcit të tij nga Shakira, tërheqjes së tij nga futbolli dhe duke ditur që fëmijët e tij do të transferohen për të jetuar në Miami , futbollisti e pranon se është i privilegjuar.
“Kam mundësi të bëj një jetë që ia vlen shumë”, tha ai. “Çdo ditë zgjohem në mëngjes dhe fjalia e parë që them është: “Jam i privilegjuar”./21Media

Back to top button