Gërvalla takohet për herë të parë me homologun shqiptar, flasin për thellim raportesh

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka zhvilluar takimin e parë me ministrin e ri të Shqipërisë, Igli Hasani.

Përmes platformës X Gërvalla ka thënë se kanë pasur një bisedim tepër të mirë me Hasnanin, duke shtuar se mes Kosovë dhe Shqipërisë ka shumë gjëra të përbashkëta dhe shumë mundësi.

Më tej Gërvalla ka deklaruar se ka shumë punë për t’u bërë së bashku dhe se mezi pret për thellim të raportit special në mes të dy vendeve dhe mes njerëzve të dy shteteve./21Media

Back to top button